01

PRECIZNÍ ČÍŠTĚNÍ

3M

Cílem precizního čištění je odstranění mastnoty a nečistot během výrobního procesu. Dokonalá čistota vyráběných komponentů je nezbytná v odvětvích, jako jsou výroba polovodičů, kloubních náhrad, šperků, leteckých součástek a v mnoha dalších. Běžně používané vodní systémy mohou být časově náročné a mohou poškozovat životní prostředí i lidské zdraví. Naproti tomu speciální chemikálie Novec™ představují rychlé, bezpečné a šetrné řešení.

3M Novec lze používat v široké řadě zařízení a při různých aplikacích. Hodí se k nenáročnému čištění a odmašťování i k použití v zařízeních s ultrazvukovým generátorem. Nízká hodnota výparného tepla dovoluje kapalině Novec na rozdíl od vody schnutí v řádech několika sekund, což přináší výrazné úspory času i energií. Další důležitou vlastností je kompatibilita s kovy, plasty i polymery.

3M™ Novec™ 71IPA Engineered Fluid

Popis

Tato kapalina se nejlépe hodí na precizní čištění a odmašťování. Odstraňuje drobné nečistoty, mastnotu a otisky prstů z kovových, plastových i skleněných povrchů. Jakožto azeotropní roztok má Novec 71IPA stejné složení v kapalném i plynném stavuTato kapalina se nejlépe hodí na precizní čištění a odmašťování. Odstraňuje drobné nečistoty, mastnotu a otisky prstů z kovových, plastových i skleněných povrchů. Jakožto azeotropní roztok má Novec 71IPA stejné složení v kapalném i plynném stavu.

Označení

Novec 71IPA

Balení

5 a 25 kilové balení

3M™ Novec™ 72DE Engineered Fluid

Popis

Speciální kapalina Novec 72DE je excelentním čisticím prostředkem vhodným pro použití na silně znečištěné materiály. Perfektně odstraňuje oleje, maziva i vosky.

Označení

Novec 72DE

3M™ Novec™ 7100 Engineered Fluid

Popis

Novec 7100 nalezne díky svým všestranným vlastnostem uplatnění v nejrůznějších průmyslových odvětvích. Nízká povrchová energie a bod varu 61 °C dělá z Novecu 7100 ideální solvent k čištění drobných elektronických zařízení jak v klasických pracích systémech, tak v aplikacích parního odmašťování. Nízká viskozita umožňuje kapalině Novec 7100 fungovat jako výborné rozpouštědlo syntetických maziv (např. PFPE). Tento produkt najde své uplatnění také v oblasti termálního managementu a testování polovodičů při nízkých teplotách (bod tání: 135 °C).

Označení

Novec 7100

Balení

5 a 27 kilové balení

3M™ Novec™ 7200 Engineered Fluid

Popis

Podobně jako Novec 7100 má i Novec 7200 mnoho možností upotřebení, s tím, že nabízí ještě širší teplotní rozsah (kapalného skupenství nabývá Novec 7200 v teplotním rozmezí -138 °C až 76 °C). Unikátní fyzikální vlastnosti kapaliny Novec 7200 vyniknou zejména v aplikacích rozpouštění lubrikantů, kdy vysoký bod varu snižuje ztráty při výparu a zároveň nízká hustota umožňuje použití menšího množství kapaliny. Vhodný je tento prostředek i k preciznímu čištění a chlazení či testování elektroniky.

Označení

Novec 7200

Balení

5 a 27 kilové balení

Přejít nahoru